II Niedziela zwykła

19 stycznia 2019 r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. We wtorek wspomnienie św. Agnieszki. W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wg naszych obliczeń, 2983 osoby określają się jako nasi parafianie. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, przywożenie i odwożenie Księży, miłe rozmowy, dzielenie się radościami i troskami. Jesteśmy wdzięczni za posiłki. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz parafii i dla duszpasterzy.
  4. Plany gospodarcze na obecny rok i na przyszłość: remont schodów, budowa pochylni (podjazdu) dla wózków dziecięcych i inwalidzkich oraz osób starszych, budowa kapliczek na placu kościelnym, umieszczenie figur św. Michała i św. Antoniego w prezbiterium. Należałoby kupić nowe organy.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Parkowej za przeprowadzenie prac porządkowych oraz ofiarę 80 zł na kwiaty. Prosimy kolejnych mieszkańców ul. Parkowej o posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 7:30.
  6. W zakrystii można nabyć tygodnik „Niedziela” i kalendarze. Tygodnik „Niedziela” jest w nowej cenie 6 zł.
  7. Śp. Ks. Kan. Franciszek Klinger zanotował, że w 1967 r. odprawiono po raz pierwszy Pasterkę w Terebiniu, ponieważ wtedy zelektryfikowano tamtą wieś. W zapiskach z 1968 r. czytamy: „W dniu 19 maja odbyła się I Komunia św. dzieci Parafii Werbkowice. Do Komunii św. przystąpiło 174 dzieci z całej parafii, za wyjątkiem Hostynnego. […] W dniach od 25 V do 2 VI odbyły się Misje parafialne. Misje prowadzili O. Redemptoryści z Zamościa. […] Na zakończenie Misji św. przybyli nie tylko parafianie Parafii Werbkowice, ale także bardzo dużo gości przyjezdnych. W Werbkowicach w tym czasie odbywała się koncentracja zespołów ludowych z całego powiatu z racji Święta Ludowego. Uczestnicy przybyli na zakończenie Misji św. […] Wierni gremialnie przystąpili do Komunii św., którą przez pół godziny udzielało czterech kapłanów. W czasie trwania Misji św. udzielono ponad 10 000 Komunii św.”.
  8. Prosimy o zgłoszenie się osoby, która poprosiła o Mszę św. w piątek, 31 stycznia, na godz. 17:00.