III Niedziela zwykła

24 stycznia 2021 r.

1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. We wtorek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa. We czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  2. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Księży w ramach wizyty duszpasterskiej. Niestety, przeziębienie, które dotknęło Ks. Proboszcza, sprawia, że do chwili wyzdrowienia nie może przyjmować zaproszeń. Prosimy umawiać się z Ks. Marcinem. Daj Boże, że w drugiej połowie tygodnia Ks. Proboszcz powróci do sił, a na razie prosi o modlitwę.
  3. Docierają do nas informacje, z wielu parafiach naszej Diecezji wizyty duszpasterskiej odbywają się tradycyjnym trybem.
  4. Bóg zapłać za ofiary kolędowe i na rzecz parafii.
  5. Bardzo dziękujemy parafianom mieszkającym w bloku nr 10 przy ul. Szkolnej, klatka pierwsza, za sprzątanie kościoła i ofiarę 120 zł na kwiaty. Prosimy mieszkańców drugiej klatki bloku nr 10 przy ul. Szkolnej o podjęcie prac porządkowych w sobotę, o godz. 7:30.
  6. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek przyłącza się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne sięgają milionów dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 r. doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazał już na ten cel 100 tysięcy złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych oraz zorganizowane zostaną zbiórki do puszek. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”. Czytając dzisiejsze wydanie, możemy poznać stosunek wielkich religii świata do aborcji, kary śmierci i rozwodów.
  2. Intencje mszalne.
  3. Fragment kroniki parafialnej: „Równolegle z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, rozpoczął się również i nowy rok katechetyczny. Nauką religii zostały objęte wszystkie dzieci na terenie całej parafii. W Werbkowicach w dalszym ciągu naukę religii objął Ks. Prob. Franciszek Klinger w liczbie 19 godzin tygodniowo. Każda klasa po jednej godzinie. Odrębnie też mają naukę tzw. klasy zerowe, czyli przedszkolaki. Werbkowice na początku roku miały zapisanych 539 dzieci. Wszystkie dzieci zapisane zaczęły uczęszczać na naukę religii. W innych szkołach, tj. w Gozdowie, Podhorcach i Terebiniu objął pracę katechetyczną nowy Ks. Prefekt Bolesław Michalski. […] W Werbkowicach dalej nauka będzie odbywała się w sali katechetycznej w dzwonnicy. W punktach katechetycznych: w Podhorcach w kościele filialnym, w Terebiniu u Pana […] Bolesława i w Gozdowie w nowym domu prywatnym”.