XVII Niedziela zwykła

25 lipca 2021 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Idąc za zachętą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będziemy mogli wesprzeć tych, którzy ucierpieli od powodzi w Europie, składając datki do czarnej skarbonki znajdującej się na filarze w środku kościoła.
  3. Jutro wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. We czwartek wspomnienie św. Marty. W sobotę przypadnie wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i tajemnica różańca św., a po błogosławieństwie zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Do połowy sierpnia obowiązki wikariusza pełnić będzie Ks. Marcin, któremu podziękujemy za czteroletnią posługę w uroczystość Wniebowzięcia NMP, o godz. 9:30. Ks. Konrada powitamy w niedzielę, 5 września, o godz. 9:30.
  6. Dożynki rozpoczną się Mszą św. w naszym kościele w uroczystość Wniebowzięcia NMP, o godz. 13:00.
  7. Miło jest nam, duszpasterzom werbkowickim, widzieć wiernych korzystających z sakramentu pokuty i pojednania w naszym kościele, przybywających również z okolicznych parafii. Staramy się być w konfesjonale kwadrans przed poranną Mszą św. i pół godziny przed wieczorną Eucharystią. Zdarza się, że ktoś przychodzi tuż przed rozpoczęciem Mszy św. Gdy jest tylko jeden Ksiądz, liturgia się opóźnia, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie, jeśli zamierzamy przystąpić do spowiedzi św.
  8. Niestety, nikt wczoraj się nie zgłosił do sprzątania kościoła. Prosimy mieszkańców ul. Pogodnej o przeprowadzenie prac porządkowych w sobotę, o godz. 7:30.
  9. Fragmenty kroniki parafialnej z 1991 r.: „Ks. Leszek Żelazny […] pierwszą Mszę św. odprawił w dniu 7 lipca, w niedzielę, przywitany przez Ks. Prob. Adama Marka. […] Ks. Mgr Leszek Szuba odszedł do Lublina, Par. św. Agnieszki, a do nas przybył Ks. Mgr Leszek Żelazny z Kijan”.