XXIX Niedziela zwykła

18 października 2020 r.

1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary, przeznaczone na misje św.
  3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9:30, spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego. We czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  5. Na stoliku w środku kościoła wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy wybrać dogodny termin modlitwy.
  6. Krąg Biblijny zbierze się w piątek po wieczornej Eucharystii.
  7. LSO będzie miała swoje spotkanie w sobotę, o godz. 9:00.
  8. Za tydzień zmiana czasu na zimowy.
  9. Rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. spotkają się w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:30.
  10. Wpłynęły dwie bezimienne ofiary na witraże: 500 i 200 zł oraz na Kościół – 100 zł od P. Jadwigi.
  11. Na fundusz stypendialny, którego patronem jest św. Jan Paweł II, zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 605 zł. Bóg zapłać!
  12. Bardzo dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Prusa za sprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł na kwiaty. Prosimy mieszkańców ul. Reja o podjęcie prac porządkowych w najbliższą sobotę, o godz. 7:30.
  13. W zakrystii możemy nabyć tygodnik „Niedziela”.
  14. Fragmenty kroniki parafialnej z początku 1979 r.: „W imię Boże rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Rozpoczął się on ostrą zimą i zawiejami. Sparaliżowane zostało życie miast i niektórych osiedli. Po kilku latach łagodniejszej zimy, tak silne mrozy i zawieje spowodowały wiele szkód. Najgorzej było na drogach. Bardzo utrudniona komunikacja nie tylko samochodowa, ale także i kolejowa. W zaspach grzęzły nie tylko samochody, ale i pociągi. Służba drogowa, mimo wytężonej pracy, nie mogła sprostać zadaniom. […] Do połowy stycznia została mimo przeszkód zakończona wizyta pasterska. Księża wszędzie byli przyjmowani z życzliwością. Wierni chętnie przyjmowali kapłanów i odbierali błogosławieństwo. Po zakończonej wizycie w Terebiniu odbył się tradycyjny i zwyczajowy opłatek. Po wizytacji zwiększyła się frekwencja wiernych w kościołach, tak na Msze św. niedzielne, jak również i na nowenny do Matki Bożej Pomocy Nieustającej. Z nastaniem wiosny, po obfitych opadach śniegowych, w całym kraju nastąpiły wylewy rzek i wiele miejscowości było zalanych powodzią na południu i na zachodzie. Wiosna opóźniona i chłodna”.