III Niedziela zwykła

23 stycznia 2022 r.

1. Jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Ap. W środę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa. W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  2. We wtorek zakończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Pana Boga o łaskę jedności wśród chrześcijan.
  3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy bardzo za miłe i serdeczne przyjęcie. Słowa wdzięczności należą się parafianom przewożącym Księży. Niektórzy poświęcili prawie cały dzień, aby ułatwić duszpasterzom dotarcie do każdego domu. We wszystkich mieszkaniach prosiliśmy Pana Boga o błogosławieństwo, pokój, zgodę, jedność i potrzebne łaski. Zapewne wiele rodzin często modli się wspólnie. Może w niektórych domach przez dwa lata nie było modlitwy rodzinnej, dlatego dziękujemy naszemu Panu i Stwórcy za łaskę uwielbienia i wywyższenia Jego świętego imienia w miejscu, którym jest mieszkanie. Modlitwa pod przewodnictwem wyświęconego kapłana i pokropienie domu wodą święconą ma szczególne znaczenie. Dopiero z perspektywy wieczności zobaczymy jak ważny jest udział w niedzielnej Eucharystii, codzienny pacierz oraz inne formy pobożności, do których należy wizyta duszpasterska. Z całą pewnością duszpasterze werbkowiccy mogą powiedzieć, że zostali bardzo życzliwie przyjęci przez parafian.
  4. Parafianie mieszkający w bloku nr 8 przy ul. Szkolnej złożyli ofiary na Kościół w łącznej kwocie 1200 zł. Mieszkańcy bloku nr 10 przy ul. Szkolnej ofiarowali 1450 zł. Ul. Wspólna – 500 zł. Ul. Konopnickiej 7 – 950 zł. Suma ofiar z całej parafii wynosi 46730 zł i jest wyższa od kwoty zebranej przed dwoma laty o 2640 zł. Bóg zapłać za każdy banknot ofiarowany na rzecz Kościoła i dla Księży. Stan konta bankowego parafii wynosi obecnie 47550 zł. Warto zaznaczyć, że za pieniądze ofiarowane przy okazji wizyt duszpasterskich w minionych latach zostało zmienione nagłośnienie, wstawiono nowe okna, założono ogrzewanie gazowe, wyremontowano schody, wykonano pochylnię i kilka drobnych rzeczy.
  5. Dziękujemy parafianom mieszkającym w Terebińcu za sprzątanie kościoła i kancelarii oraz ofiarę 100 zł na kwiaty. Prosimy kolejnych parafian z Terebińca o przeprowadzenie prac porządkowych w sobotę, o godz. 7:30.
  6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.
  7. Intencje mszalne.
  8. Rada ds. Powołań Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej.

W dniach 11-13 lutego w Tomaszowie Lubelskim przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbędą się rekolekcje powołaniowe. Jeśli słyszysz w sercu głos Pana Boga, który Cię wzywa do wyłącznej służby, ale czujesz niepewność. Jeśli słyszysz ten głos, ale boisz się odpowiedzieć. Jeśli ten głos słyszysz, ale tak wiele razy go odrzucasz, bo nie chcesz albo czujesz się niegodny. Jeśli czujesz w sercu pragnienie pójścia za Panem, to te rekolekcje są dla ciebie. Zapraszamy rekolekcje młodzież męską szkół średnich oraz studentów. Zapisy trwają do 5 lutego 2022 roku. Zapisać się można przez stronę internetową Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Czy wystarczy ci odwagi aby to uczynić? Nie lękaj się!