XVIII Niedziela zwykła

2 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć Katolickie Radio Zamość ofiarami złożonymi do puszki.
  2. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a. We czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę wspomnienie św. Dominika.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź kwadrans przed poranną Mszą św. i od godz. 17:30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18:00, następnie adoracja w ciszy do godz. 20:00.
  4. Każdy, kto w stanie łaski uświęcającej przyjął dzisiaj Pana Jezusa w Komunii św., nie jest przywiązany do grzechu śmiertelnego i pomodli się w intencjach Ojca św. modlitwą „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
  5. W ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 1268 zł w ramach błogosławieństwa pojazdów. Została ona przekazana misjonarzom. Przed dwoma tygodniami złożono do puszek 455 zł na fundusz „Caritas”. Bóg zapłać za ofiary!
  6. Dziękujemy za ofiarę 50 zł na witraże.
  7. Wyremontowane schody od strony zakrystii zostały wyposażone w barierki. Na październik jest planowane zbudowanie pochylni dla wózków. Obecnie są remontowane schody przy plebanii.
  8. Bardzo dziękujemy parafianom mieszkającym w pierwszej klatce bloku nr 5 przy ul. Konopnickiej za sprzątanie kościoła i ofiarę 140 zł na kwiaty. Prosimy mieszkańców drugiej klatki o podjęcie prac porządkowych w sobotę, o godz. 7:30.
  9. W zakrystii możemy nabyć tygodnik „Niedziela”.
  10. Fragment kroniki parafialnej z 1977 r.: „Doniosłym wydarzeniem w tym roku było spotkanie Pierwszego Sekretarza PRL wraz z przedstawicielami Rządu z papieżem Pawłem VI w Watykanie. Również w Rzymie miało miejsce Edwarda Gierka z Prymasem Polski, Kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.