Boże Ciało to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ma charakter dziękczynny i radosny a formą podziękowania są procesje z Najświętszym Sakramentem, które przechodzą ulicami miast i wsi. W święto Bożego Ciała buduje się cztery ołtarze, które są odwołaniem do czterech Ewangelii.

W naszej parafii uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:30 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Marek Żur – obchodzący w tym roku 25-lecie święceń kapłańskich.
Następnie wyruszyła procesja do czterech ołtarzy: pierwszy ołtarz przy kościółku, drugi przy krzyżu papieskim na ul. Partyzantów, trzeci obok figury MB przy skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Kopernika, czwarty przy skrzyżowaniu ulic Kopernika i Piłsudskiego.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy zaangażowali się w uroczystość: mieszkańcom za przygotowanie ołtarzy i niesienie feretronów, strażakom za niesienie baldachimu oraz dzieciom pierwszokomunijnym za sypanie kwiatków i niesienie różańca. Dziękujemy także wszystkim Parafianom i Gościom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji.