Numery telefonów: Ks. Proboszcz – 789 177 422, Ks. Wikariusz – 780 124 819.

I Niedziela Adwentu
27 listopada 2022 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent – okres liturgiczny, który w pierwszym etapie, trwającym do 16 grudnia, pomoże nam przygotować się na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata, a w drugiej części, od 17 do 24 grudnia, przypomina starotestamentalne oczekiwanie na narodzenie Mesjasza i pozwoli nam usposobić serca na przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Centralnym wydarzeniem Adwentu będą rekolekcje zaplanowane na dni: 9 – 11 grudnia, które poprowadzi Ks. Daniel Koper, student psychologii na KUL-u, kolega z roku Ks. Marcina Lewczuka. Prosimy o modlitwę za rekolekcjonistę i za parafię.
  2. Poświęcone dzisiaj opłatki P. Organista zacznie w tym tygodniu roznosić po domach.
  3. Roraty będą w środy i w soboty o godz. 17:00, czyli jak w minionych latach. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Dzieci mogą przyjść z lampionami.
  4. W środę przypadnie święto św. Andrzeja Apostoła. W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  5. Krąg Biblijny spotka się w środę po wieczornej Eucharystii.
  6. Spowiedź pierwszopiątkowa kwadrans przed poranną Mszą św. i od godz. 16:15. Ponieważ bedzie tylko jeden Ksiądz, prosimy o wcześniejsze przybycie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00. Nabożeństwo pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii. Odwiedziny chorych o zwykłej porze. W pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Imienia Jezus i modlitwa jedną tajemnicą różańca św. po Mszy św. o godz. 11:30, a potem zmiana tajemnic różańcowych. Gdy w pierwszej połowie XIX w., z inicjatywy Marii Pauliny Jaricot, powstawały pierwsze KR, miały one w zwyczaju zbieranie ofiar na misje. Współcześnie w wielu polskich parafiach KŻR również zbierają składki na pomoc misjonarzom w jakiejś kwocie, np. 5 zł na rok od osoby. Zachęcamy KR do podjęcia tego szlachetnego dzieła.
  7. Za tydzień zbiórka do puszki na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
  8. Dzisiaj koncert patriotyczny w wykonaniu wojskowych zespołów śpiewaczych ok. godz. 12:30 w GOK-u.
  9. Dziękujemy parafianom mieszkającym w pierwszej klatce bloku nr 2 przy ul. Konopnickiej za sprzątanie kościoła i kancelarii oraz ofiarę 160 zł na kwiaty. Prosimy mieszkańców drugiej klatki bloku nr 2 przy ul. Konopnickiej o podjęcie prac porządkowych w sobotę, o godz. 7:30.